FAQ

Najczęściej pojawiające się pytania

Wydanie samochodu

Aby wynająć samochód, musisz spełnić następujące wymagania:
– Posiadać ważne prawo jazdy oraz mieć co najmniej 21 lat
– Posiadać kartę kredytową lub debetową na swoje imię w celu zabezpieczenia potencjalnej kaucji.

Standardowo każdy samochód RAC jest objęty podstawowym ubezpieczeniem OC/AC, jednak zalecamy rozważenie opcji dodatkowego ubezpieczenia.

Tak, wymagane jest złożenie kaucji na czas trwania wynajmu. Kwota kaucji zostanie zablokowana na karcie płatniczej lub pobrana w formie depozytu gotówkowego. Po zakończeniu wynajmu, kaucja zostanie zwrócona, pod warunkiem, że samochód jest zwrócony w stanie zgodnym z umową.

Tak, jeśli Twoje prawo jazdy honorowane jest na terytorium Polski. W przeciwnym razie będziemy wymagali międzynarodowego prawa jazdy.

Samochód możesz odebrać w ustalonej wcześniej lokalizacji. Za usługę podstawienia lub odbioru auta w dowolnym miejscu pobieramy dodatkową opłatę.

Używanie samochodu

Tak, podróżowanie za granicę jest dozwolone w niektórych przypadkach. Przed wyjazdem za granicę skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta, aby uzyskać odpowiednie zezwolenie i upewnić się, że samochód jest objęty odpowiednim ubezpieczeniem. Zezwalamy jednak tylko na wyjazdy w ramach państw Unii Europejskiej z wyłączeniem Anglii.

Tak, możesz dodać dodatkowych kierowców do umowy wynajmu. Wszyscy dodatkowi kierowcy muszą spełniać wymagania dotyczące prawa jazdy i wieku. Wprowadzenie dodatkowych kierowców może podlegać dodatkowej opłacie.

W przypadku awarii lub wypadku skontaktuj się natychmiast z naszym biurem obsługi klienta, podaj wszystkie niezbędne informacje i postępuj zgodnie z instrukcjami, które otrzymasz. RAC zapewni Ci niezbędną pomoc i wsparcie.

W przypadku wynajmu krótkoterminowego nie musisz martwić się o limit kilometrów – jeździsz tyle, ile potrzebujesz.

Skontaktuj się z nami niezwłocznie i poinformuj, że chcesz przedłużyć wynajem. Nasz Doradca poinformuję Cię, w jaki sposób możesz dokonać płatności za kolejne dni wynajmu.

Jeśli nie masz pewności, jaka to kontrolka, skontaktuj się z działem technicznym.
W przypadku dowolnej kontrolki czerwonej kategorycznie nie możesz kontynuować jazdy – zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i niezwłocznie skontaktuj z działem technicznym.

Zdanie samochodu

Samochód możesz oddać w ustalonej wcześniej lokalizacji. Za usługę podstawienia lub odbioru auta w dowolnym miejscu pobieramy dodatkową opłatę.

W przypadku opóźnienia w zwrocie samochodu może zostać naliczona dodatkowa opłata. Jeśli spodziewasz się opóźnienia, skontaktuj się z nami, aby omówić sytuację i uniknąć dodatkowych kosztów.

Kaucja zostanie zwrócona po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że samochód jest zwrócony w stanie zgodnym z umową. Czas zwrotu kaucji na karcie płatniczej może się różnić w zależności od banku, ale zazwyczaj następuje to w ciągu kilku dni roboczych.

Samochód wynajmowany jest z pełnym bakiem paliwa i należy go również zwrócić w takim stanie. Brak właściwej ilości paliwa spowoduje naliczenie opłaty dodatkowej zgodnie z cennikiem. Informacje o rodzaju paliwa znajdziesz na nalepce, która znajduje się na klapce wlewu paliwa.

Samochód powinien zostać zwrócony w takim stanie, w jakim został odebrany. 
W sytuacji, gdy zwrócisz auto brudne, naliczymy opłatę dodatkową zgodnie z cennikiem. 

Wstępna ocena stanu technicznego samochodu odbywa się w momencie jego oddawania. Wszystkie czynności odbywają się w obecności użytkownika. Stan techniczny samochodu dokumentowany jest w protokole kończącym wynajem.